بارگذاری
در حال بارگزاری لطفا منتظر بمانید!!

نگهدارنده های محصولات غذایی

نگهدارنده های محصولات غذایی

نگهدارنده های استفاده شده در محصولات غذایی

غذاهایی که ما امروزه می خوریم و مصرف می کنیم برای اینکه قبل از اینکه به دست ما برسند باید به نحوی نگهداری شوند که سالم بشوند. می توانیم گوییم که یکی از راههاي نگهداری غذا افزودن مواد نگهدارنده به آن است. هر روزه راجع به اثرات زيان آور نگهدارنده های شيميايي از جمله عوارض سرطانزايي و غیره می شنویم. میدانیم که سمیت آن ها برای سلامت انسان به اثبات رسیده است.

در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد نگهدارنده ها بیشتر بدانیم.

نگهدارنده های استفاده شده در محصولات غذایی
نگهدارنده های استفاده شده در محصولات غذایی

انواع روش نگهداری

روش‌های مرسوم برای نگهداری غذا خشکاندن، خشک کردن جریان هوای گرم، خشک کردن از طریق انجماد، انجماد، بسته‌بندی در خلاء، کنسرو، نگهداری در مایعات، کریستالیزاسیون می باشد.این روش ها مدت هاست که رایج است. برخی از روش های نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی اضافه نمودن نمک، شکر یا سرکه به ماده غذایی می باشد. این مواد نگهدارنده های قدیمی (سنتی) غذا هستند که در خانه نیز برای تهیه ترشی، مربا و آب میوه و غیره نیز بکار می روند. اما در دنیای امروز که به سوی تکنولوژی و زندگی پیشرفته حرکت می کنیم، روش های سنتی راه حل مشکلات امروز ما نیستند.

مواد نگهدارنده چیست

به موادی می گوییم که با اضافه کردن آنها به محصولات غذایی از مشکل رشد میکروارگانیسم ها (یعنی باکتری ها، قارچ، کپک و مخمرها) جلوگیری میشود. به این ترتیب است که مواد غذایی فاسد نمی شوند. مواد نگهدارنده در حقیقت همان آنتی اکسیدان هایی هستند از اکسیداسیون محصولات غذایی جلوگیری می کنند. مواد نگهدارنده ها دو دسته هستندکه شامل نگهدارنده های طبیعی و مصنوعی( شیمیایی ) هستند.

  ۱. نگهدارنده های مصنوعی

نگهدارنده های مصنوعی، مواد شیمیایی هستند که رشد باکتری ها، فساد و تغییر رنگ غذا را متوقف می کنند. مواد نگهدارنده مصنوعی می توانند به مواد غذایی افزوده و یا بر روی مواد غذایی اسپری شود. که با این روش ها به مواد افزوده می شوند.

انواع نگهدارنده های مصنوعی غذا:

  1. عامل های ضد میکروبی : در این دسته بنزوآت ها، سدیم بنزوآت ، سوربات ها، و نیتریت ها قرار می گیرند
  2. آنتی اکسیدان ها : این دسته شامل سولفیت ها، ویتامین E، ویتامین C و..
  3. عامل کیلیت کننده : این دسته حاوی دی سدیم اتیلن دی آمین تترا استیک اسید (EDTA)، پلی فسفات ها، سیتریک اسید

همانطور که می دانیم بیشتر این نگهدارنده های مصنوعی مشکلات جبران ناپذیری برای سلامت ما دارند. پس باید به دنبال راه های باشیم که هم از مواد غذایی محافظت کنیم و هم به سلامتی خودمون ضرر نزیم.

 ۲. نگهدارنده های طبیعی

طی دو دهه گذشته میکروارگانیسم های مفید و غیر بیماری زا، از قبیل باکتری های اسیدلاکتیک به دلیل ویژگی های مفید خود به طور گسترده ای در صنایع غذایی، پزشکی و بهداشت دام به عنوان نگهدارنده های زیستی مورد پژوهش و بررسی  قرار گرفته اند. این ترکیبات موثر طبیعی در موارد مختلفی از جمله افزایش زمان ماندگاری، فعالیت ضد میکروبی و کنترل تخمیر فلور میکروبی کاربرد دارند.

نگهدارنده های طبیعی
نگهدارنده های طبیعی

از دلیل های استفاده از نگهدارنده های طبیعی می توان به سهولت و راحتی استفاده و استانداردهای بالای ایمنی غذا اشاره کرد. ما امروزه می توانیم با استفاده از میکروارگانیسم های مفیدی که مواد نگهدارنده طبیعی تولید می کند استفاده کنیم. این مواد نتها ضرر ندارند بلکه بسیار مفید هستند. در این مقاله نمونه ایی از آنها را قصد داریم معرفی کنیم.

باکتری لاکتوباسیل اسیدوفیلوسه

این باکتری های لاکتوباسیلوس‌ها تخمیرکننده هستند و بیشتر محصولات آن‌ها اسید لاکتیک است. همچنین این باکتری ها دارای خاصیت پروبیوتیکی دارند. خاصیت پروبیوتیک برای سلامتی ما انسان ها بسیار مفید است که در مقالات بعدی سایت بایوگودی به آن اشاره خواهیم کرد. به طور خلاصه باکتری ها پروبیوتیک برای روده و سلامت قلب و غیره دارند.

این باکتری های لاکتوباسیلوس‌ کاربردهای ویژه‌ای در تولید فراورده‌های شیری پروبیوتیکی مانند ماست دارد.البته باید زکر کنم که این باکتری ها اگر به هر فراورده غذایی اضافه شوند خواص پروبیوتیک را همراه خود دارند. لاکتوباسیلوس‌ها اکثراً به عنوان عامل درمان عفونت استفاده می‌شود مثلاً در درمان اسهال ماست مصرف می‌کنند ماست پر از اسید لاکتیک است و باکتری‌های بیماری زا را از بین می‌برد.

اسید لاکتیک

این باکتری اسید لاکتیک به مقدار زیادی تولید می کند. اسید لاکتیک بعنوان نگهدارنده‌ی طبیعی در سال های اخیر به در صنعت مواد غذایی راه یافته و مورد توجه قرار گرفته. این اسید یک ماده افزودنی غذایی است که به کنترل pH یا اسیدیته و قلیاییت یک ماده غذایی کمک می کند تا عمر مفید آن طولانی تر شود. و از خراب شدن غذا جلوگیری می کند. اسید لاکتیک فعالیت های ضدمیکروبی و ویژگی های نگهدارنده بودن، آنتی اکسیدانی، طعم دهنده و اسیدیته و نیز قیمت پایینش، باعث شده تا کاربرد زیادی در صنعت داشته باشد.

اسید لاکتیک عطر و طعم را تغییر نمی دهد و عمر مفید غذا را طولانی تر می کند. همچنین کیفیت مواد غذایی را بهبود می بخشد.

یکی از شاخص ترین ویژگی های محصولات بایوگودی این است که در محصولات ما از باکتری لاکتوباسیل اسیدوفیلوسه استفاده شده. این باکتری برای ما تولید اسید لاکتیک می کند همانطور که در بالاتر اشاره شد فواید نگهدارنده‌گی طبیعی دارد و از تخمیر یا فاسد شدن مواد غدایی جلوگیری می کند. همچنین به کیفیت محصولات کمک شایانی می کند.
برای استفاده از محصولات از فروشگاه ما دیدن کنید.

, , , , ,
اشتراک:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر.